Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Bestsellery
LAMPA BONTRAGER FLARE RT '19
LAMPA BONTRAGER FLARE RT '19
239,00 zł
szt.
LAMPA BONTRAGER ION PRO RT
LAMPA BONTRAGER ION PRO RT
529,00 zł
szt.
TOREBKA BONTRAGER SEATPACK COMP S
TOREBKA BONTRAGER SEATPACK COMP S
59,00 zł
szt.
Technologia WaveCel - rewolucja wśród kasków
Firmy Trek i Bontrager 20 marca 2019 roku zaprezentowały przełomową technologię WaveCel użytą podczas produkcji kasków. Jest to opatentowany materiał, którego skuteczność w zapobieganiu wstrząsom mózgu na skutek wypadku jest 48x większa niż w przypadku stosowania standardowej pianki EPS. 

 


Co to jest WaveCel?

WaveCel to nowy materiał wewnątrz kasków Bonrtrager. Powstał we współpracy między zespołami działu badań i projektowania firmy Trek, chirurga ortopedy dr Steve’a Madey’a oraz inżyniera biomechaniki dr Michaela Bottlanga. Doktorzy Madey i Bottlang współpracują ze sobą od 25 lat i są pionierami innowacji w zakresie leczenia złamań oraz zapobiegania urazom klatki piersiowej, miednicy i głowy. Otrzymują oni fundusze z grantów z Narodowego Instytutu Zdrowia na badania w zakresie zapobiegania urazowym obrażeniom mózgu u rowerzystów.

 

      

 

 

Jak to działa?

Technologia WaveCel absorbuje energię na wiele sposobów, a w przypadku uderzenia, warstwy materiału przesuwają się i rozciągają neutralizując siłę uderzenia. Co jest najbardziej istotne, większości wypadków z udziałem rowerzystów towarzyszą skręty, uderzenia pod kątem, a działające siły są chaotyczne. Ścianki komórek materiału zapewnia wyjątkową skuteczność w zakresie rozpraszania siły uderzenia. Technologia WaveCel zapobiega wstrząśnieniu mózgu w wyniku typowych wypadków z udziałem rowerzystów w prawie 99 przypadkach na 100. *

* Wyniki oparte na obrażeniach 2. stopnia omu w skali AIS (BriC) w teście przy prędkości 6,2 m/s pod kątem 45°, porównującym standardowy kask EPS z tym samym kaskiem zmodyfikowanym za pomocą wkładki WaveCel. 

 

  

Kaski z technologią Wavecel: 

W pierwszej kolejności oferowane są cztery modele kasków Bontrager WaveCel:  

- XXX WaveCel

- Blaze WaveCel

- Charge WaveCel

- Specter Wavecel

Wszystkie do obejrzenia tu: Kaski WaveCel , a do przymierzenia w naszych sklepach w Gdyni i w Gdańsku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
CA Raty
Sklep internetowy Shoper.pl