Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Technologia WaveCel - rewolucja wśród kasków
Firmy Trek i Bontrager w 2019 roku zaprezentowały przełomową technologię WaveCel użytą podczas produkcji kasków. Jest to opatentowany materiał, którego skuteczność w zapobieganiu wstrząsom mózgu na skutek wypadku jest 48x większa niż w przypadku stosowania standardowej pianki EPS. 

 


Co to jest WaveCel?

WaveCel to nowy materiał wewnątrz kasków Bonrtrager. Powstał we współpracy między zespołami działu badań i projektowania firmy Trek, chirurga ortopedy dr Steve’a Madey’a oraz inżyniera biomechaniki dr Michaela Bottlanga. Doktorzy Madey i Bottlang współpracują ze sobą od 25 lat i są pionierami innowacji w zakresie leczenia złamań oraz zapobiegania urazom klatki piersiowej, miednicy i głowy. Otrzymują oni fundusze z grantów z Narodowego Instytutu Zdrowia na badania w zakresie zapobiegania urazowym obrażeniom mózgu u rowerzystów.

 

      

 

 

Jak to działa?

Technologia WaveCel absorbuje energię na wiele sposobów, a w przypadku uderzenia, warstwy materiału przesuwają się i rozciągają neutralizując siłę uderzenia. Co jest najbardziej istotne, większości wypadków z udziałem rowerzystów towarzyszą skręty, uderzenia pod kątem, a działające siły są chaotyczne. Ścianki komórek materiału zapewnia wyjątkową skuteczność w zakresie rozpraszania siły uderzenia. Technologia WaveCel zapobiega wstrząśnieniu mózgu w wyniku typowych wypadków z udziałem rowerzystów w prawie 99 przypadkach na 100. *

* Wyniki oparte na obrażeniach 2. stopnia omu w skali AIS (BriC) w teście przy prędkości 6,2 m/s pod kątem 45°, porównującym standardowy kask EPS z tym samym kaskiem zmodyfikowanym za pomocą wkładki WaveCel. 

 

  

Kaski z technologią Wavecel: 

W pierwszej kolejności oferowane są cztery modele kasków Bontrager WaveCel:  

- XXX WaveCel

- Blaze WaveCel

- Charge WaveCel

- Specter Wavecel

Wszystkie do obejrzenia tu: Kaski WaveCel , a do przymierzenia w naszych sklepach w Gdyni i w Gdańsku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl