Rowerki biegowe PUKY
Rowerki biegowe PUKY

Od kilku lat jednym z najpopularniejszych gadżetów dla dzieci są rowerki biegowe. To ogromna radość dla każdego kilkulatka i poza fanatyczną rozrywką jest również doskonałym przygotowaniem do nauki jazdy na rowerze. Rodzice cenią takie rozwiązanie, ponieważ sprawdza się rewelacyjnie podczas spacerów, szczególnie gdy nie korzystamy już z wózka. Rowerki biegowe z jednej strony sprawiają taką frajdę, że nie trzeba namawiać malucha na chodzenie, a z drugiej nie rozwija on takiej prędkości, aby trzeba było za nim biegać.

Przejdź do kategorii rowery dziecięce

Jaki rowerek biegowy wybrać?

Popularne rowerki biegowe wykorzystują fizjologiczny rozwój dziecka i działają na zasadzie odpychania się nogami od podłoża. Taki ruch zapewnia również zdecydowanie większą stabilizację i jest do opanowania przez niemalże każdego malucha. I bardzo szybko staje się ulubioną rozrywką i najlepszym sposobem poruszania się. Wielu rodziców zastanawia się, jaki rowerek biegowy kupić, a na rynku dostępnych jest cały szereg produktów wykonanych z odmiennych materiałów, ale poza drobnymi szczegółami niewiele się od siebie różnią. Zasada działania wszystkich rowerków biegowych oraz ich konstrukcja są jednak takie same.

Kiedy kupić dziecku rowerek biegowy?

Nie ma dobrej odpowiedzi na to, kiedy dziecko może zacząć jeździć na rowerku biegowym. Wszystko jest uzależnione zarówno od rozwoju fizycznego, jak i od zainteresowania daną aktywnością. Popularne biegówki równie dobrze mogą być atrakcją dla półtorarocznego malucha, a inny dojrzeje do tej formy poruszania się dopiero później. Dlatego właśnie wybór rowerka biegowego powinien być podyktowany li tylko predyspozycjami dziecka a nie tym, że maluch sąsiadów już takie cudo ma. Nie chcemy przecież zniechęcać pociechy do aktywności, tylko wykorzystywać naturalną chęć zdobywania świata. Większość rodziców decyduje się na zakup rowerka biegowego na drugie urodziny i może być to bardzo trafiony prezent nawet, jeśli poczeka na zainteresowanie dziecka kilka miesięcy.

Jak dobrać rowerek biegowy?

Dobry rowerek biegowy przede wszystkim musi mieć odpowiednią wielkość dopasowaną do wzrostu dziecka. Nie może być ani za duży ani za mały, ponieważ już na starcie będzie niewygodny. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na takie elementy jak koła, waga, materiał, z którego jest zrobiony oraz to czy posiada hamulec ręczny lub też blokadę skrętu. Rowerek biegowy PUKY przyciąga kolorystyką i jakością wykonania, a doskonałe parametry i duże możliwości wyboru rozmiaru sprawiają, że bez problemu dobierzemy idealny model dla dziecka. Osłona kierownicy, bezpieczne gripy, rama z niskim przekrokiem zapewnią nie tylko radość z jazdy, ale również zabezpieczą przed nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Rowerek biegowy PUKY

Rowerek biegowy dla malucha

Wielu rodziców zastanawia się, jaka będzie optymalna wielkość rowerka biegowego. Na pewno nie warto kupować na zapas, bo to się po prostu nie sprawdzi. Najważniejszym elementem przy wyborze powinna być odległość między podłożem a siodełkiem. Maluch, siedząc, musi mieć lekko ugięte nogi i całą powierzchnię stopy stawiać na podłożu. To zapewni frajdę i bezpieczeństwo. Dla najmniejszych dzieci sprawdzić się może rowerek PYKY w rozmiarze M, który jest jednym z najlżejszych na rynku modeli i dodatkowo jest dość niski. Oczywiście dzięki regulacji kierownicy i fotelika dziecko będzie korzystać z rowerka dłuższy czas.

rowerek PYKY w rozmiarze M

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl